«BGPC'PROD-ECO» ltd. Production company lumber, biofuels, firewood.

Будівництво лісової інфраструктури наблизить галузь до євростандартів - В.Сівець
Державне агентство лісових ресурсів поставило за мету в поточному році за власні кошти побудувати більш як 450 км лісових автодоріг, 300 км з яких - у Поліській зоні та 150 км в Карпатах.

Про це сказав голова Держлісагенства Віктор Сівець на сьогоднішній прес-конференції в УКРІНФОРМі. За його словами, ефективне ведення лісового господарства, реалізація біоенергетичного потенціалу українських лісів, широке використання природозберігаючих технологій лісокористування неможливе без розвитку мережі лісових "артерій", повідомляє кореспондент агентства.

"У 2007 році Кабінет Міністрів спільно з Комітетом лісового господарства вперше наголосили на необхідності розвитку лісової інфраструктури, але, на жаль, економічна криза внесла свої корективи і темпи будівництва були уповільнені. Цьогоріч ми не лише поновлюємо цю роботу, а й виводимо в пріоритетний напрям. Намічене реалізовуватимемо власним коштом", - підкреслив посадовець.

За статистикою Держлісагентства, упродовж 2007-2010 рр. у відомчих лісах виконано значні обсяги робіт з формування лісотранспортної мережі. За цей період було збудовано та введено в експлуатацію близько 705 км лісових автомобільних доріг, із них близько 275 км із залученням власних коштів державних підприємств лісового господарства. Торік споруджено близько 100 км лісових автомобільних доріг, із них майже 78 км за власні кошти державних підприємств лісового господарства.

В.Сівець наголосив на тому, що виконання запланованого дасть змогу істотно прискорити заходи щодо поновлення лісів, особливо в Карпатському регіоні, подальшого заліснення відведених територій, а також збільшити видобуток деревини. За даними керівника відомства, запаси її в державі становлять 1 млрд 800 млн кубометрів.

"Щороку Україна проводить заготівлю 15 млн кубометрів деревини. Тому запас, яким володіє Україна - це запас на 300 років. Але потрібно зробити наголос, що це за умови, якщо не висаджувати нові насадження на місцях зрубів", - зазначив він.

Протягом 20 років незалежності України на тих площах, де ліс було зрубано, постійно йде висадка нових лісів, а також щорічно висаджуються 20 тисяч гектарів нових лісів. І ця цифра, зауважив В.Сівець, щороку збільшуватиметься.

На переконання керівника Держлісресурсу, майбутнє галузі в "зелених інвестиціях". "Адже за умови дотримання норм Кіотського протоколу матимемо можливість отримати 80 млн грн "екологічних" вкладень", - підсумував голова відомства.

 

Валерій Барський, КИЇВ. 31 березня 2011 року

ukrinform.uaСоздан 04 апр 2011Рейтинг Деревообработка Каталог предприятий